Udane poszukiwania właścicieli

Nasza całodobowa infolinia działa tak dobrze, że częściej szukamy właścicieli psów posiadających zawieszki konkurencyjnych firm niż naszych. Dziś szukaliśmy właścicieli pieska w zachodniopomorskim, którego znalazła osoba o dobrym sercu i mimo obaw zabrała do domu by poszukać jego właścicieli.

Pies miał identyfikator z 2015 roku, niestety ani w bazie producenta zawieszki ani u lekarza weterynarii nie zostały zapisane dane kontaktowe. Po kilkugodzinnych poszukiwaniach i ogłoszeniach dodawanych przez nas i znalazcę w internecie odnalazł się właściciel. Piesek wrócił cały i zdrowy do domu. Dziękujemy znalazcy pieska za opiekę nad nim.

Nawet najlepszy identyfikator nie działa jeśli nie zostanie zarejestrowany, dlatego też w vetid przykładamy ogromną uwagę do rejestracji identyfikatorów zarówno przez lekarzy weterynarii jak i właścicieli zwierząt.

Serdecznie dziękujemy w imieniu pieska za opiekę nad nim pani, która go znalazła. To rzadka w dzisiejszych czasach postawa ale niezwykle ważna dla zagubionego psa.

Jak ważna jest pomóc psu, który się zagubił możecie przeczytać w artykule: Pies na ucieczce.

Więcej porad dotyczących psa w potrzebie przeczytacie w dziale: Porady