Dane lecznicy na zawieszce?

Niektórzy producenci identyfikatorów przekonują że umieszczenie danych lecznicy na identyfikatorze ma duże walory reklamowe. W rzeczywistości są one tylko źródłem wielu problemów i antyreklamy gabinetu.

Czy warto umieszczać dane lecznicy na zawieszce?

W przypadku umieszczenia danych lecznicy na zawieszce całą odpowiedzialność za komunikację pomiędzy znalazcą a właścicielem ponosi lekarz weterynarii. Rozwiązanie to dokłada bezsensownej pracy i tak już przepracowanym lekarzom i stwarza ułudę bezpieczeństwa.

W wielu wypadkach telefony umieszczone na identyfikatorach odbierane są wyłącznie w godzinach pracy lecznicy, w dni robocze. Wszystkie newralgiczne dni i godziny pozostają bez możliwości kontaktu. Dodatkowo blaszka z danymi lecznicy przy obroży wcale nie kojarzy się jednoznacznie znalazcom z identyfikatorem, nawet spora grupa właścicieli zwierząt nie wie że zawieszka na obroży spełnia takie funkcje.
Potencjalny znalazca zaginionego psa nie ma pewności, do czego służy znajdujący się przy obroży znaczek, co w połączeniu z brakiem możliwości kontaktu z właścicielem zwierzęcia (zamknięta po godzinach pracy lecznica, zajęty lekarz) skutkuje pozostawieniem zagubionego i przerażonego psa na ulicy.

W naszych badaniach nawet właściciele psów i miłośnicy zwierząt nie podejmowali próby wzięcia takiego psa do domu, z obawy przed chorobami lub posądzeniem o kradzież.

W przypadku identyfikatorów z adresem lecznicy tylko 4 na 10 osób było w stanie natychmiast odpowiedzieć do czego służy przyczepiona do obroży blaszka. *

Nieskuteczność takiego rozwiązania powoduje - że zamiast obiecanej doskonałej reklamy - mamy zirytowanego i zawiedzionego klienta.

Można to zrobić lepiej

Jak wykazały nasze analizy, identyfikatory jako nośnik reklamowy mają zerową skuteczność, dlatego w vetid zrezygnowaliśmy z podawania danych lecznicy na identyfikatorze.

Umieściliśmy na identyfikatorze jasne dla potencjalnego znalazcy instrukcje oraz numer całodobowej infolinii telefonicznej łączącej bezpośrednio z właścicielem zwierzęcia lub innymi wskazanymi przez niego osobami. To rozwiązanie jest nie tylko bezpieczne, ale również niesamowicie skuteczne.

W przypadku identyfikatorów vetid lecznicy 10 na 10 osób było w stanie natychmiast odpowiedzieć do czego służy identyfikator.* badanie przeprowadzone w sierpniu 2018 roku na grupie 120 osób.